Maraton Sp. z o.o.
ul. Witosa 16
44 - 196 Knurów
woj. śląskie

tel: 32 236 46 69
tel: 784 398 828
Pon - Pt od 8:00 do 16:00

Serwis Ogumienia

Nasza oferta obejmuje:

 

Sezonową wymianę opon


Wielu kierowców uważa, że wymiana opon na nie ma sensu i przez cały rok jeżdżą na jednym komplecie ogumienia zimowego lub letniego, co ma na celu minimalizację kosztów i trudów związanych z kolejkami w warsztatach i serwisach oponiarskich. Trzeba jednak pamiętać, że opona samochodowa jest jedynym elementem pojazdu mającym bezpośredni kontakt z nawierzchnią drogi i odpowiedzialna jest m.in. za przyspieszenie i hamowanie, kontrolę trakcji, poziom hałasu. Opony letnie oprócz tego, że mają odmienną budowę bieżnika, to zbudowane są z zupełnie innych mieszanek gumy dostosowanych do panujących temperatur. Opona zimowa podczas letnich upałów na rozgrzanym asfalcie drogi traci swe właściwości trakcyjne i wydłuża drogę hamowania, co w bezpośredni sposób wpływa na poziom bezpieczeństwa
 


Mycie kół


Przed każdą usługą koła są myte, dzięki czemu diagnoza stanu ogumienia i felg jest wiarygodniejsza, a wyważenie dokładniejsze.
 

 


Komputerowe wyważanie kół

 

Jedną z najczęściej lekceważonych czynności jest wyważanie kół. Jeżeli chcemy uniknąć awarii zawieszenia i układu kierowniczego warto o tym pamiętać. Okresowe wyważanie kół jest zazwyczaj wykonywane tylko przy okazji sezonowej wymiany opon. Niewielu natomiast zdaje sobie sprawę, że może to grozić zniszczeniem zawieszenia i mniejszym komfortem jazdy. Od kilku lat większość z nas jeździ na dwóch rodzajach opon i jeśli nie dysponujemy dwoma kompletami kół, tylko mamy same opony, to jesteśmy zmuszeni do wyważania kół co najmniej dwa razy w roku. Natomiast kierowcy, którzy posiadają dwa komplety kół wyważają koła tylko przy montażu nowych opon uważając, że wyważanie ich w trakcji eksploatacji to niepotrzebna strata czasu oraz wyrzucanie pieniędzy. Są jednak w wielkim błędzie, gdyż koła powinno się wyważać co ok. 10 tys. km.

 

                         Wprowadziliśmy w naszym serwisie usługę perfekcyjnego centrowania przy użyciu uchwytu DUO EXPERT + QUICK PLATE .System Duo Expert jest rodzajem tulei centrującej, która rozpiera się cylindrycznie w otworze  środkowym obręczy i zaciska równocześnie na wałku wyważarki, co powoduje,  że wszelkie luzy pomiędzy wałkiem a stożkiem (tuleją centrującą) i stożkiem a felgą przestają istnieć. Pełne działanie Duo Expert następuje, kiedy pod naciskiem od zewnątrz tuleja całkowicie chowa się w kołnierzu wyważarki a obręcz przylgnie do płaszczyzny kołnierza. Z kolei uchwyt QUICK PLATE służy jako tarcza dociskowa do przykręcenia koła na wyważarce.
 

Wulkanizację

 

Sposób naprawy opon w naszym Serwisie to zaawansowana technologia poparta wieloletnim doświadczeniem i dlatego też naprawy opon traktujemy bardzo poważnie ze szczególną ostrożnością oraz z ogromną  dokładnością wykonujemy tą usługę.
 

Montaż opon niskoprofilowych oraz run flat

 
Opony typu run-flat charakteryzują się tym ,że mają wzmocnione ścianki boczne dodatkowymi warstwami gumy. Wskutek tego zabiegu masywne boki opony mogą unieść ciężar samochodu, gdy bieżnik zostanie przebity i powietrze zejdzie. Po przebiciu, opony tego typu umożliwiają jazdę samochodem z prędkością niższą od 80 km/h przez dystans do 200 km. Mogą być zakładane na tradycyjne obręcze, lecz są znacznie cięższe od konwencjonalnych opon. Wymagają innej technologii zakładania na felgę. Opony run-flat są szczególnie polecane do samochodów z mocnymi silnikami o dużej pojemności, które fabrycznie wyposaża się w ogumienie niskoprofilowe (stosuje je firma BMW).Należy pamiętać że takie ogumienie powinno być montowane do aut wyposażonych w czujniki ciśnienia które poinformują nas o spadku ciśnienia w ogumieniu. I dlatego też wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszym klientom nasz Serwis jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt który pozwala na montaż i demontaż takich opon.